אטרקציות בנמל

אטרקציות בנמל תל-אביב – חוויות שאפשר לקחת הביתה!

קשה לארוז בריזה מהים ולקחת הביתה, או את הליטוף הזה של השמש והשפריץ של הגלים שמתנפצים על המזח. אבל יש זיכרונות ורגעים שדווקא אפשר. לאורך נמל תל-אביב פזורים מיצבים, פסלים ושלל אטרקציות שיפעילו את כל החושים ויישארו איתכם לעוד הרבה זמן.

פסל תל אביב

TE❤VIV

תל אביב-יפו היא עיר של אהבה. אהבה ללא הפסקה, מכל המינים, הסוגים והגוונים.
העיר שאימצה לעצמה ערכים של פתיחות, סובלנות, פלורליזם, תרבות ואמנות מפיצה אהבה מהעיר לעולם. על הדק המרכזי, צפונית לארגז החול, עם תפאורת ים ושקיעה מושלמת מאחור, עומד מיצב אותיות העיר שהפך לאייקון, וכולם מוזמנים לצלם ולהצטלם. באהבה.
מיקום: דק, בקרבת ארגז החול

מנוף בנמל תל אביב

המנוף

? משנת 1938 ועד שנת 1965 שימש המנוף הענק לפריקה וטעינה של סחורות ומטענים והיה היחיד מסוגו שפעל בארץ. זה לא סתם מנוף, זה מנוף חלוץ!
כשחגג 81 עבר מתיחת פנים ומיצב אור משגע נחנך סביבו כמחווה על שנות פעילותו ותרומתו להרמת כלי שייט בתקופת מלחמת העולם השנייה.
הגעתם לנמל? נסו להצטלם עם המנוף בזווית שתיצור אשליה אופטית כאילו המנוף מרים אתכם!
תכנון וביצוע- כוכבי וקמחי
מיקום: במעגנה, בסמוך לדק המרכזי

פסל כנפיים

יש לי כנפיים

את פסל כנפי המלאך ביריד המזרח קיבלה עיריית תל אביב-יפו במתנה מהקהילה היהודית במקסיקו סיטי. מדובר בהעתק של פסל חוצות המכונה
 "Alas De La Ciudad" (כנפי העיר) של האמן חורחה מרין הממוקם במקסיקו סיטי, ונישא לגובה של 3 מטרים.
האמת? להגיע לנמל תל-אביב ולצאת בלי תמונה שלכם עם כנפיים זה פספוס. עופו על זה!
מיקום: בסמוך לאמפתיאטרון וגדות הירקון

 

 

מזרקה מוארת באורות צבעוניים בלילה

מזרקה של מוסיקה ותאורה

*המזרקות יצאו לחופשת החורף השנתית שלהן וישובו עם האביב*
להתפעל מהקסם של צבע ומים או סתם לקחת הפסקה וליהנות מהפשטות. ברחבת יריד המזרח, סמוך לכניסה מכיכר פלומר תמצאו את מזרקת הנוי הצבעונית הפועלת מידי יום בין 01:00-09:00 בלילה.
המלצה שלנו? קחו את הילדים לשם. הם כבר יודו לכם.
מיקום: ליד הסופרפארם

הקרוסלה בנמל

הקרוסלה העברית הראשונה

האמת? לא ברור מי ייהנה ויתרגש יותר מהקרוסלה בנמל: אתם או הילדים שלכם. היא מעוצבת בהשראת אלמנטים משנות ה-50 וה-60 ובין המושבים שלה תוכלו לבחור בין חסקה, וספה, סוסיתא או עגלת חלבן. לוח המודעות שבמרכזה מציג פרסומות נוסטלגיות לחלב תנובה או משחת הכלים של "אמה" מה שהופך כל רגע בה לתמונה מהממת. ולקינוח? שירי ארץ ישראל של פעם מתנגנים ברקע. הגעתם לנמל? קחו את הילדים ותעלו לסיבוב של נוסטלגיה וילדות ישראלית.

ואם אתם כבר שם? מבט צפונה וכמה צעדים ,ואתם בארגז החול הענקי! הילדים יבנו ארמונות ואתם? תוכלו להשקיף מהצד וליהנות מהבריזה.

תכנון ועיצוב: ענת ואילן ברמן
מיקום:  דק מרכזי בקרבת ארגז החול

גרמופון ביריד המזרח

הגרמופון

מזמן לא עבדתם ככה בשביל קצת מוזיקה…
הגרמופון הזה מציע למבקרים בנמל הזדמנות להזיע קצת בשביל להנות ממוזיקה. כל מה שצריך זה לסובב את הידית, ומוזיקה -קלסיקות ישראליות- בוקעת מהרמקול הענק. מאריק איינשטיין דרך הכבש השישה עשר כוורת ועד יהודית רביץ,  כשמפסיקים לסובב מפסיקה גם המוזיקה, אז צריך שוב להפשיל שרוולים. יש מתנדבים?
מיקום:  ליד סופרפארם

מסגרת הלב החדשה

נמל תל אביב התחדש במיצב לב אדום ענק בגובה 2.5 מ׳.
מיצב הלב ממוקם בצפון הנמל, בין האנגרים 26-29 ומשמש כתפאורה מושלמת לתמונות אינסטגרם על רקע הים.
בואו להתאהב ולהצטלם ואל תשכחו לתייג אותנו @portlv באינסטגרם צלום דן שבתאי

גן משחקים ליד מקדונלס-ספינת פיראטים

כל הילדים קופצים, רוקדים

 

בשעות היום, מהבוקר ועד אחרי הצהריים, יריד המזרח הוא ארטקציה נהדרת לילדים בכל הגילים, משלב העגלה ועד שלב ההשתתפות בחוויות. יריד המזרח מתוכנן כדי לתת לילדים מגוון אפשרויות איכותיות, לבילוי קצר או אפילו ליום שלם. כל היריד מקצה לקצה מציע לילדים מראות מקסימים, מרחבים לתנועה ואטרקציות מיוחדות בשבילם.
מיקום: ליד מבנה 17 -18 (מק'דונלדס)

גן משחקים גדול של עירית תל אביב ליד גדת הירקון

מגרש המשחקים הגדול

הבילוי עם הילדים ב'מגרש המשחקים הגדול' של "יריד המזרח" המתחדש אינו דומה לשום בילוי אחר. במקום נבנו עשרות מתקנים מרהיבים לשעשוע ופעילות גופנית. הוא משתרע על מדשאה ירוקה בשטח של 8 דונם (השטח שעליו היה בעבר אצטדיון המכביה. מגרש המשחקים מיועד למגוון גילאים, החל מפעוטות, המשך בילדים ועד לבני נוער. עשרות המתקנים של המתחם חדישים במיוחד וחלקם עוד טרם נראה בארץ.
המגרש באחריות עיריית תל אביב-יפו
מיקום: ליד אמפיתאטרון "הטריבונה" וסמוך למבנה 16 יריד המזרח

לעמוד האינסטגרם של נמל תל אביב
לקבוצות הווטסאפ הסודיות של נמל תל אביב

בודק...