שעור בדנון- צלחות

חולמים ללמוד לבשל ברמה הגבוהה ביותר? דנון הוא המקום בשבילכם!

לחיות ולעבוד בעולם של אוכל

אנחנו חיים במציאות מרתקת מבחינה קולינרית, מלאה בהתפתחויות ושינויים. הכשרונות של המחר זקוקים יותר מתמיד להכשרה מקצועית מתאימה ולארגז כלים רחב ככל הניתן שיאפשר להם למצוא, לפתח ולזקק זהות קולינרית עצמאית.

קונדיטוריות ומאפיות הופכות למוקדי עליה לרגל ותוכניות ריאליטי בתחום הקולינריה מהפנטות כמעט כל בית בישראל. לנראות הזאת יש השפעה רבה על התפתחות הענף, והיא מזרימה אליו כוח אדם איכותי וחדור מוטיבציה.

למה ללמוד בישול בכלל?

העובדה ששפים וקונדיטורים יצאו מהמטבחים והמאפיות אל קדמת הבמה בתוכניות טלוויזיה תרמה ללגיטימיות ולנחשקות של מקצועות הקולינריה. אם פעם הפנייה למקצועות המטבח היתה נעשית במקרים רבים מחוסר ברירה, היום זהו מקור לגאווה ואנשים באים למצות את הכישרון שלהם.

אנשים רבים שבעבר חששו ללכת אחרי החלום והלכו ללמוד מקצועות יותר קונבנציונליים, מעיזים היום לעשות הסבה מקצועית ולהפוך לאנשי מקצוע ויזמים בתחום המזון. יותר ויותר מסעדות וקונדיטוריות נפתחות וזה מייצר דרישה מאוד גדולה לכוח עבודה.

אחד האתגרים שמציבות תוכניות הריאליטי המשגשגות הוא מצג השווא לפיו ניתן להפוך לאיש מקצוע רק על בסיס כישרון או חוש טעם בלבד וזה כמובן רחוק מהאמת. מדובר במקצוע שדורש ידע ותרגול. איש מקצוע חייב לשלוט בטכניקות מסורתיות ועדכניות ולהכיר את הרקע התרבותי והטכנולוגי לעומקו. רק כך יוכל ליצור ולהתפתח תוך שהוא מגבש זהות קולינרית אישית מובהקת.

החשיפה והנגישות שיש היום לכל אדם בכל שכבות האוכלוסייה לתכנים קולינריים מהארץ ומהעולם מעלה את רף הידע של הקהל הרחב, הלקוח הפך מלקוח שמוכן לנסות ולהעריך כל דבר "חדש", ללקוח ביקורתי שיודע מה הוא רוצה. מסעדות, קונדיטוריות ומאפיות נדרשות לתת מוצרים ברמת גימור גבוהה ובאיכות טובה יותר ויותר.

למעוניינים לפתח קריירה מצליחה אין כמעט מקום לשאלות – חייבים להתחיל בלימודים מסודרים. עובד חדש נדרש לייצר מנות ברמת גימור ומורכבות מאוד גבוהה מהרגע הראשון. העסקים עובדים בקצב ובהיקפים הרבה יותר גבוהים מבעבר ואין להם זמן או יכולת להכשיר ולטפח את העובדים, הם רוצים לקבל מישהו שיכול להיזרק לתוך המים העמוקים ולשחות.

אבל מה לגבי מי שסתם אוהב לבשל?

מספר המתעניינים בלימודי הבישול והקונדיטוריה גדל בשנים האחרונות גם בקרב חובבי אוכל לא מקצועיים. תכניות הטלוויזיה, השפע הקולינרי והגידול במספר המסעדות ובסגנונות ההסעדה האלטרנטיביים, גורמים לנו לרצות לבשל ולאכול טוב יותר.

לכך תורמים גם הפייסבוק והאינסטגרם שהשתלטו על חיינו. אנחנו רואים מה קורה בעולם, מדפדפים בין תמונות של מנות מגרות ושל עוגות ראווה יפהפיות ורוצים לדעת להכין אותן בעצמנו.

״כ-50% מכלל תלמידי הבישול והקונדיטוריה היום מגיעים ללימודים כדי להעשיר את עצמם ולהעמיק את הידע הקולינרי שלהם." כך אומר מאיר דנון, מנהל בית הספר דנון למצוינות קולינרית. ״זהו גידול משמעותי ביחס לשנים קודמות, שבהן רוב התלמידים הגיעו כדי להשתלב בענף המסעדנות.״

בית הספר למצוינות קולינרית

לאור הביקוש, בית הספר דנון מפעיל למצוינות קולינרית מגוון רחב של מסלולי לימוד בשיטת לימוד עדכנית CTSCI המשלבת שליטה בטכניקות המסורתיות והעכשוויות, הבנה גסטרונומית וטכנולוגית ועידוד יצירתיות וגיבוש הקול האישי של התלמידים. ״אנו רואים חשיבות עליונה בסיוע לתלמידים לפתח את האמירה הקולינרית האישית שלהם ככלי להצלחה אישית.״ אומר דנון.

אחד העקרונות הבולטים בשיטת הלימוד של בית הספר הוא החשיפה לתרבויות קולינריות מקומיות ובינלאומיות. בצורה זו התלמידים נחשפים למה שקורה בעולם על בסיס יום יומי. הם באים במגע עם שפים מחו"ל ומאמצים גישה ושאיפה למקצועיות חסרת פשרות.

ברוח זו ובזכות הקשרים של בית הספר בקרב אנשי מקצוע בעולם, מפעיל בית הספר תוכנית סטאז'ים יחודית בצרפת ובמדינות אחרות. תוכנית זו מאפשרת למשתתפים להיחשף לשיטות עבודה, וסגנונות קולינריים יחודיים לצד גדולי אנשי המקצוע של זמננו.

אז מה לומדים בדנון?

בית הספר למצוינות קולינרית בנמל תל אביב מעניק סל רחב של ידע וטכניקות, המשמש קרקע פורייה להתפתחות קולינרית אישית ומקל על ההשתלבות וההצלחה במקומות עבודה.

קורסי בישול וקורסי קונדיטוריה  המעניקים בסיס חזק של טכניקות, רכישת שפה וכלים מקצועיים, והקניית הרגלים ומיומנויות עבודה נכונות וטובות. הקורסים נמשכים בין 3 חודשים לשנה.

קורסי אפייה מסלולי לימוד מקיפים יחידים מסוגם בישראל להכשרת אופי לחם, המבוססים על האסכולות הצרפתית והגרמנית. קורסי האפייה מציידים את התלמידים בסל כלים הנחוץ לפיתוח קריירה בתחום אפיית הלחם.

בית ספר לשפים בכל שנה מציג בית הספר תוכניית השתלמויות לבוגרים ולאנשי מקצוע בנות 2-5 ימים, בכיכובם של אנשי מקצוע מובילים מן העולם. קורסים אלה מהווים הזדמנות להכיר מקרוב את גדולי היוצרים של תקופתנו, ללמוד ולקבל השראה.

לימודי תעודה בית הספר מפעיל מסלולים ללימודי תעודה במקצועות הבישול, הקונדיטוריה ואפיית הלחמים. מסלולי הכשרה אלה מתקיים במתכונת Hands On על פי שיטת CTSCI הייחודית לבית הספר.

מעטפת תנאים אופטימלית להצלחה

כחלק מסל הכלים שמעמיד דנון לרשות התלמידים, מפעיל בית הספר גם מסעדת תלמידים ראשונה ויחידה מסוגה בארץ. במסעדת ה"סקוליארד" התלמידים זוכים להתנסות בתפעול וניהול סרוויס עוד במהלך לימודיהם, בארוחות קונספט פתוחות לקהל הרחב. בחלל המסעדה פועלת מדי שבוע גם מאפיית הפופ של דנון, אשר מציעה לבאי הנמל מבחר מאפים, עוגות ולחמי מחמצת. את כל המוצרים מכינים תלמידי מגמת הקונדיטוריה בימי חמישי בלילה, במסגרת סימולטור הקונדיטוריה של קורס הקונדיטוריה המקצועי. את התוצרת אפשר לקנות מדי יום שישי מ-08:00 עד 13:00.

לפרטים ולבירורים בנושא לימודי בישול וקונדיטוריה: www.danon.org.il

דנון בית הספר למצוינות קולינרית, ביתן 10, נמל תל אביב :  077-8041302

כתבות שאולי יעניינו אותך

בודק...